Kiedy ludzie zabierają się za zarabianie pieniędzy przez internet, często podchodzą do tego jak do pracy dorywczej, nie dostrzegając (lub nie rozumiejąc) jak olbrzymie możliwości stają przed nimi otworem.

 

Aby jasno i wyraźnie przedstawić jak dużą przewagę ma zarabianie przez internet, w porównaniu do rozkręcania i prowadzenia tradycyjnego biznesu, przedstawie to w formie prostego porównania.

Pamiętaj tylko że jest to moja osobista opinia i każdy może mieć oczywiście własne zdanie na ten temat.

 

Zarabianie przez internet vs biznes tradycyjny

PIENIĄDZE NA START

Zarabianie przez internet

Wchodząc w dany biznes nie trzeba mieć dużej ilości pieniędzy (przeważnie wystarczy zaledwie $50 dolarów).

W jakim czasie jesteśmy w stanie wystartować z nowym biznesem? – możemy to zrobić praktycznie z dnia na dzień.

Biznes tradycyjny

Rozpoczynając biznes stacjonarny trzeba mieć sporo pieniędzy na start (wynajęcie lokalu, zakup produktu który będziemy chcieli sprzedawać, zaopatrzenie się w odpowiednie wyposażenie/narzędzia itp.

Często ludzie ubiegają się o dofinansowanie z Unii Europejskiej, szukają inwestora lub zaciągają kredyt w banku, aby tylko móc wystartować.

Ile natomiast czasu potrzeba żeby zacząć działać w nowym biznesie? – jest to już kwestia wielu czynników.

WALKA CENOWA

Zarabianie przez internet

Zarabiając przez internet nie dochodzi do walki cenowej tak jak to ma miejsce w biznesach tradycyjnych.

Owszem. Każdy zwraca uwagę na to ile musi wpłacić/zainwestować i jaki będzie miał z tego zysk (w jakim czasie), jednak to nie jest to samo jak np co dwa identyczne produkty sprzedawane w wielu różnych sklepach.

Biznes tradycyjny

Coraz więcej ludzi chce prowadzić swój biznes i być szefem dla samego sobie.

Otwieranie jednak takich samych biznesów przez wiele osób, bardzo często oznacza walkę cenową w celu przyciągnięcia do siebie jak największej ilości klientów.

Ludzie często nie chcą się szkolić z zakresu pozyskiwania i obsługi klientów, więc wybierają najczęściej metodę obniżania cen.

Trzeba jednak pamiętać, że obniżanie cen oznacza coraz mniejszą prowizję dla Ciebie.

U wielu osób ciągłe obniżanie cen w rezultacie powoduje, że zaczynają działać na granicy opłacalności. Zaczynają pracować coraz więcej, za coraz mniejsze pieniądze.

MIEJSCE PRACY

Zarabianie przez internet

Zarabiając przez internet najważniejsze jest to, aby mieć dobry dostęp do internetu 🙂

Biznes tradycyjny

Prowadząc biznes stacjonarny bardzo ważna jest lokalizacja (miejsce gdzie znajduje się nasz siedziba).

W sytuacji kiedy świadczymy usługi które nie wymagają od nas żadnego sklepu, biura, warsztatu itp. i tak musimy jakoś dotrzeć do klienta ze swoimi produktami/usługami

KONKURENCJA

Zarabianie przez internet

Zarabiając przez internet możemy obracać wyłącznie swoimi pieniędzmi i możemy się  wogóle nie interesować tym co robią inne osoby.

Kiedy dodatkowo współpracujemy z partnerami, żaden z nich nie odejdzie z dnia na dzień tylko dlatego że usłyszał o kimś innym.

Tak długo jak będzie chciał zarabiać w danym programie, tak długo będziecie ze sobą współpracować.

Biznes tradycyjny

Rozkręcając swój biznes tradycyjny, nikt nam nie zagwarantuje że za rok czy 2 nie pojawi się obok nas jakaś konkurencja, która mając większą widzę, doświadczenie (lub zwyczajnie grając nie fair), przejmie sporą część naszych klientów powodując spadek naszych zarobków,  lub nawet sprawi, że nasza firma przestanie być rentowna i w rezultacie zbankrutuje.

CZAS PRACY

Zarabianie przez internet

Zarabiając pieniądze przez internet można większość czynności zautomatyzować, lub wspierać się odpowiednim oprogramowaniem uzyskując potężna dźwignię.

Dzięki temu wszytskiemu możemy działać na dużo większą skalę i samodzielnie współpracować nawet z tysiącami osób co w przypadku biznesu tradycyjnego jest niewykonalne.

Biznes tradycyjny

Świadcząc jakieś usługi trzeba zdawać sobie sprawę z tego że doba ma tylko 24 godziny.

Człowiek jest w obsłużyć tylko określoną ilość ludzi w danym czasie, co możemy zaobserwować umawiając się z kimś np. na jakiś wolny termin za 2-3 tygodnie.

W rezultacie oznacza to że nie możemy zarobić więcej niż określoną ilość pieniędzy dzięki obsłużeniu określonej ilości klientów.

Osoby pracujące jako freelancerzy, często doświadczają zjawiska jaki nazywamy „szklanym sufitem”. Oznacza to że dana osoba po osiągnięciu pewnego poziomu, nie jest w stanie już więcej zarabiać! Nie ma wystarczająco dużo czasu aby przyjąć dodatkowe zlecenie, a podnosić cen za swoje usługi nie da się w nieskończonośc.

W przypadku sprzedaży produktów fizycznych z czasem trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami za większe pomieszczenie, zatrudnianie dodatkowych ludzi, koszty związane wysyłką towaru itp

ŻYWOTNOŚĆ KLIENTA

Zarabianie przez internet

Zarabiając przez internet możemy działać sobie sami lub z partnerami.

Nie musimy się cały czas martwić o to jak pozyskać nowych, lub większość ilość klientów?

Biznes tradycyjny

W niektórych branżach ludzie zarabiają tylko raz na danym kliencie. Oznacza to że aby zarabiać pieniądze CAŁY CZAS trzeba pozyskiwać nowych klientów!

W niektórych branżach można kilka razy zarobić na danym kliencie – kupuje on tak długo jak czegoś potrzebuje, lub czymś się interesuje.

Biorąc jednak pod punkt w którym pisałem o konkurencji, trzeba włożyć sporo pracy i wysiłku aby nasi klienci stali się naszymi wiernymi klientami (ambasadorzy marki), w przeciwnym przypadku bardzo łatwo mogą oni uciec do konurencji, chociażby ze względu na to że konkurencja ma niższe ceny.

SEZONOWOŚĆ

Zarabianie przez internet

Zarabiajac przez internet trzeba się martwić o to, że sezon się kończy lub zaczyna.

Pieniędzy nigdy nie jest za dużo, więc nie trzeba się matwić o to że ludzie w określonych miesiącach pory roku nie będą już chcieli zarabiać pieniędzy.

Biznes tradycyjny

W wielu branżach trzeba się liczyć z tym że jest okres kiedy ludzie wydają dużo pieniędzy i jest okres w którym sprzedaż bardzo mocno spada.

PASYWNY DOCHÓD

Zarabianie przez internet

Zarabiając przez internet bardzo szybko można uzyskać dochód pasywny, a to jak duży będzie ten dochód, zależy już tylko od danej osoby jak bardzo jest zaangażowana i efektywana wykonując swoją pracę.

Biznes tradycyjny

Świadcząc różnego rodzaju usługi (lub sprzedając produkty) potrzeba bardzo dużo czasu i pieniędzy na to, aby zacząć uzyskiwać pasywny dochód ze swojej działalności.

Zresztą zastanów się…

Ile osób z Twojego otoczenia może zostawić swoją firmę na kilka miesięcy, a ona i tak będzie codziennie generowała dla nich przychód?

BANKRUCTWO I START OD POCZĄTKU

Zarabianie przez internet

Zarabiając przez internet cały biznes opiera się głownie o ludzi.

Ważne jest skąd czerpiesz informacje i z kim współpracujesz?

Jeżeli firma/program w którym działałeś nagle zbakrutuje (przestanie funkcjonować), to bardzo łatwo jest rozpocząć nowy biznes od początku, mając obok siebie odpowiednie osoby.

Biznes tradycyjny

W sytuacji kiedy firma zbankrutuje lub coś pójdzie nie tak i będzie trzeba zaczynać wszystko od początku, niewiele osób jest w stanie sfinansować powstawanie nowej firmy lub całkowicie zmienić branżę.

Wiąże się to oczywiście z bardzo dużą ilością poświęconego czasu i znowu przeznaczeniem na to sporej ilości pieniędzy.

Pisząc ten artykuł wcale nie twierdzę że biznesy tradycyjne są złe, ponieważ jak dobrze wiemy w każdym z nich można osiągnąć spektakularny sukces i czerpać z tego olbrzymią satysfakcję.

Nikt nam zresztą nie zabroni zarabiania pieniędzy przez internet w momencie kiedy już prowadzimy jakiś swój biznes stacjonarny i nikt nam nie zabroni inwestowania w jakiś biznes tradycyjny w sytuacji kiedy już zarabiamy pieniądze przez internet ????

Biorąc jednak pod uwagę to jak łatwo i szybko można zacząć zarabiać bardzo duże pieniądze, zbudować dochód pasywny i osiągnąć niezależność finansową…

bez wątpienia mogę stwierdzić, że zarabianie przez internet odstawia o lata świetlne biznesy prowadzone w sposób tradycyjny.

W każdym biznesie (stacjonarnym i online) można oczywiście coś się nie udać.

Pytanie tylko w którym z tych biznesów jesteś w stanie szybciej stanąć na nogi, no bo chyba nie jesteś osoba której jak raz coś nie wyjdzie, to już na zawsze z wszystkiego całkowicie rezygnuje?